Tillbaka

Brinner du för kommunikation och sociala medier?


Isåfall är du kanske den vi söker!

 

Vårt mål är att lyfta fram Sirius innebandy genom att skapa struktur och öka föreningens aktiviteter i våra egna kanaler, sociala medier, samt få spridning i lokal och nationell press. Syftet är att öka kännedomen om föreningens olika verksamheter samt attraktionsvärdet för våra seniorlag. I rollen ligger att skapa samt koordinera innehållet i de olika kanalerna vi använder samt stötta andra personer som idag bidrar med material.

 

Låter detta intressant- vill du utvecklas med oss för att bli Uppsalas ledande förening- kontakta ordförande Peter Tornberg på 0739 42 80 90 eller ptberg@gmail.com

 

Kommentarer


Inga kommentarer.

 
 
Nytt inlägg
Fler funktioner
Lägg till en bild
Lägg till koordinater
59.33570115031561
18.065465623041405
» Beräkna nuvarande position..

..eller dubbelklicka på kartan

Väntar på koordinater

Stäng
 
 
Banners